Kasia wybiera dla Ciebie

Najlepsze konta bankowe

19
cze
2017
shutterstock 43210237

Załóż się z ubezpieczycielem, że dożyjesz 70-tki

Jeśli zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie, to czy wykupić standardową polisę, a może lepiej zgromadzić środki, które będziesz mógł wykorzystać na emeryturze? W takiej sytuacji warto pomyśleć o kompleksowej ochronie – czyli ubezpieczeniu na życie i dożycie.

Polisa ta jest ubezpieczeniem kompleksowym o charakterze ochronno-oszczędnościowym. Towarzystwo Ubezpieczeniowe gwarantuje wypłatę świadczeń (uposażonemu wyznaczonemu przez ubezpieczonego – zwykle najbliższym, rodzinnie) w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale i dożycia osoby ubezpieczonej do wieku podanego w polisie.

Ubezpieczenie na życie i dożycie – na czym polega?

Polisa na życie i dożycie jest połączeniem dwóch ubezpieczeń, zapewnia też podwójną pełnowymiarową ochronę zarówno w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, wówczas rodzina ubezpieczonego zmarłego otrzymuje odpowiednie środki (tak samo jak z wykupioną polisą na życie), jak i w przypadku dożycia do danego wieku. Wówczas ubezpieczony otrzyma środki, które pozwolą mu na godne życie na emeryturze.

Jest to więc korzystna opcja, dzięki której nie musimy wybierać między ubezpieczeniem na życie a np. polisą oszczędnościową. Ponadto niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują pomnażanie kapitału przez inwestycję. Dodatkowo zatem możemy zasilić nasze konto.

Jeśli nie wiesz gdzie i jak szukać odpowiedniej dla siebie polisy sprawdź ubezpieczenia na życie na www.ubezpieczeniaonline.pl. Ranking w łatwy i szybki sposób umożliwia porównanie wielu ofert, będziesz więc pewny, że wybrałeś najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Wady i zalety polisy na życie i dożycie

Niewątpliwym plusem jest kompleksowa ochrona (w zależności od wykupionych umów dodatkowych) i gwarancja otrzymanych pieniędzy niezależnie od sytuacji –mamy pewność, że wesprzemy naszych najbliższych nawet jeśli nas już zabraknie. Ale polisa zapewnia wypłatę również w przypadku dożycia do wskazanego wieku. Jest to gwarancja, że nasze pieniądze „nie przepadną”, i że dokonaliśmy prawidłowego wyboru.

Kolejną zaletą jest możliwość, w razie problemów finansowych,  przekształcenia ubezpieczenia na bezskładkowe zachowując przy tym pełną ochronę ubezpieczeniową.

Polisa bezskładkowa to oferta skierowana do ubezpieczonego, który z jakiejś przyczyny nie może opłacić kolejnej raty, w takiej sytuacji Towarzystwo Ubezpieczeniowe proporcjonalnie zmniejsza sumę ubezpieczenia. Jeśli zdecydujemy się na przekształcenie polisy na bezskładkową, ochrona ubezpieczeniowa trwa do daty wyznaczonej w umowie lub wyczerpania wartości wykupu.

Ubezpieczony na życie i dożycie musi liczyć się z wyższą składką ubezpieczeniowa. Jest ona nieco większa, niż składka przy typowo ochronnych  ubezpieczeniach na życie.

Kto powinien wybrać ubezpieczenie na życie i dożycie?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi każdy – każdy kto chce po zakończeniu pracy żyć komfortowo i na wysokim poziomie, a wie, że emerytura mu tego nie umożliwi. Każdy kto wie, że jego śmierć spowoduje obniżenie poziomu finansowego w jego rodzinie – np. jest jedynym żywicielem rodzi. Każdy kto wie, że pogrzeb będzie sporym obciążeniem dla jego rodziny. Oczywiście, w takich chwilach nie myśli się o pieniądzach, nie one są najważniejsze, jednak bez nich nie będziemy mogli godnie pożegnać członka naszej rodziny.

Polisa na życie i na dożycie jest korzystną opcją dla każdego i przez każdego z nas powinna być przemyślana. Dzięki swojej specyfice mamy pewność, że my nie będziemy musieli martwić się o naszą emeryturę, ani o sytuację finansową naszych najbliższych kiedy nas zabraknie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
7 lat temu

Wow, pierwsze słysze o czymś takim, ale biorąc pod uwagę obecna sytuacje ubezpieczyciele mogą zgarniać niezła kase, hehe .. zartuje