Kasia wybiera dla Ciebie

Najlepsze konta bankowe

15
mar
2019
podpisywanie umowy

Konto oszczędnościowe w Santander. Charakterystyka oferty

Bank z hiszpańskim rodowodem funkcjonuje na polskim rynku już od kilkunastu lat. Zdążył zdobyć zaufanie klientów, którzy chętnie korzystają z oferty kont oszczędnościowych. Prezentujemy zestawienie informacji o tym rodzaju produktów Banku Santander.

Oszczędzanie to dobry nawyk. Dzięki nim można zgromadzić naprawdę sporą sumę pieniędzy. O ile oczywiście wykaże się odpowiednią regularnością i systematycznością. Odkładanie nawet drobnych kwot pozwoli z nadzieją myśleć o perspektywie wakacji czy nawet godnym życiu na emeryturze.

Analizą objęliśmy kilka kluczowych czynników, których nie da się pominąć przy podjęciu decyzji o wyborze właściwego produktu oszczędnościowego. Wśród nich znalazło się m.in. oprocentowanie czy koszty wypłaty środków. Na tapetę wzięliśmy cztery konta: systematyczne, Max oszczędnościowe, oszczędnościowe w walutach obcych oraz oszczędnościowe VIP. Oto przygotowane przez nas kompendium wiedzy.

Konto systematyczne

Oszczędności rosną na rachunku wraz ze zmiennym oprocentowaniem, które uzależnione jest od kwoty, jaka znajdzie się w depozycie. Można ulokować już nawet 1 grosz. Właściciele osobistego Konta jakie Chcę oraz Konta VIP będą otrzymywali więcej – jeśli ich wkład wyniesie maksymalnie 20 000 złotych, oprocentowanie sięgnie 1,5%. Do końca czerwca 2019 roku, po spełnieniu odpowiednich warunków, istnieje możliwość przyrostu środków nawet o 2,7%. Kto założy Konto systematyczne nie musi nic płacić za jego prowadzenie. Bezpłatna jest także pierwsza transakcja w miesiącu. Każda kolejna wiąże się z opłatą 10 złotych.

Konto Max oszczędnościowe

To propozycja dla osób dysponujących nowymi środkami. Również i w tym przypadku obowiązuje zasada, wedle której pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny, a każdy kolejny kosztuje 10 złotych. Klient nie musi określać, jak długo zamierza korzystać z konta. Oszczędzanie można rozpocząć już od jednego grosza, zaś maksymalny pułap nie jest z góry wyznaczony. Wedle tradycyjnej formy oferty, oprocentowanie wynosi 0,4%. W ramach promocji można je podwyższyć do 2,5% dla środków w wysokości do 200 tys. złotych, a dla wyższych kwot – do 1,5%. To efekt wprowadzenia piątej edycji akcji “Nowe środki na koncie oszczędnościowym”. Standardowe oprocentowanie jest zmienne, a to dodatkowe – stałe.

Konto oszczędnościowe w walutach obcych

Wyboru tego konta oszczędnościowego powinni dokonać klienci dysponujący nadwyżkami zgromadzonymi w dolarach, euro i funtach. W przeciwieństwie do oferty innych banków, nie ma określonych ram dla minimalnych i maksymalnych kwot wkładu. To klient decyduje o tym, ile chce odłożyć. Podobnie jest z okresem trwania umowy. Aby prowadzić konto, należy uiścić miesięcznie opłatę w wysokości złotówki. Zmienne oprocentowanie podawane w skali roku wynosi 0,1% dla oszczędności wyrażonych w euro, 0,3% dla funtów i dolarów. Kapitalizacja dokonuje się na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Konto oszczędnościowe VIP

Standardowe oprocentowanie Konta oszczędnościowego VIP wynosi 0,7%. Stawka jest zmienna i podawana w skali roku. Kogo interesują większe zyski, powinien zapoznać się ze szczegółami promocji “Aktywność procentuje 5”, która trwa do końca lipca 2019 r. Wedle jej zapisów osoby decydujące się powierzyć mniej niż 100 tysięcy złotych mogą liczyć na oprocentowanie rzędu 1,5%. Powyżej tej kwoty stawka jest jeszcze większa i wynosi 2%. Atrakcyjne oprocentowanie w pełni uzasadnia użycie w nazwie skrótu “VIP”.

Podsumowanie

Bank Santander prowadzi ciekawą politykę dotyczącą kont oszczędnościowych. Proponuje atrakcyjne oferty, a przy tym myśli o własnych korzyściach. Stosując wybiegi w postaci akcji promocyjnych, nagradza lojalność klientów i uważne czytanie przez nich regulaminu umowy. Standardowe oprocentowania jest mało interesujące, ale po spełnieniu kilku wymogów można liczyć na naprawdę spore odsetki.(ach)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments