Kasia wybiera dla Ciebie

Najlepsze konta bankowe

21
lis
2014
przeprowadzka pudełka

Zmienić i nie żałować – przeprowadzka do innego banku

Autor wpisu: Katarzyna Dziuk

Zmiany wszelkiego rodzaju zawsze wydają się być trudne, jednak większość z nich taka nie jest. Wystarczy pokonać przyzwyczajenia i zaufać w to, że niewiele zachodu z naszej strony przyczyni się do polepszenia obecnego stanu. Dotyczy to również kont osobistych.

Kiedy czas na zmianę

Wygodna placówka bankowa, miły kasjer czy niewielka odległość od miejsca zamieszkania nie są wystarczającymi argumentami za pozostaniem z naszym bankiem kiedy większość zaczyna zmieniać się na gorsze. O czym mowa? Największym minusem może być opłata za konto osobiste, które dotychczas było prowadzone bez kosztów. Bank informuje o tego typu zmianach wysyłając nową tabelę opłat i prowizji. Również brak darmowych bankomatów negatywnie wpływa na stan naszego portfela nie mówiąc już o przelewach, które wręcz powinny być bezpłatne. Dlaczego więc zasilać bankową skarbonkę skoro można zmienić i tym samym więcej nie tracić?

Dużo zachodu czy nic trudnego?

Zmiany kojarzą się przede wszystkim z kłopotami a okazuje się, że niesłusznie. Poinformowanie o zmianie konta pracodawcy lub ZUS-u oraz przeniesienie stałych zleceń czy poleceń zapłaty zwykle przejmuje na siebie nowy bank, do którego przenosimy rachunek. Tym samym jedyne z czym trzeba się zmierzyć to znalezienie chwili wolnego czasu na uruchomienie procesu.

Zmienić (na pewno) na lepsze

Wybór jest ogromny. Podjęcie właściwej decyzji wymaga zapoznania się z wieloma propozycjami. Szukaj tych, które najlepiej odpowiadają Twojej sytuacji finansowej. Zwróć uwagę na swoje możliwości. Zastanów się nad tym ile możesz miesięcznie wpłacić na konto. Oceń w jaki sposób chcesz korzystać z rachunku – online czy osobiście w oddziale. Zrób przegląd bankomatów, z których korzystasz najczęściej. Odpowiedzi na te pytania pozwolą na idealne dopasowanie nowego konta i  pozwolą Ci sporo zaoszczędzić.

Jak się to robi?

Możesz do wybranego (nowego) banku wybrać się osobiście. Wtedy od razu podpiszesz  nową umowę i inne, niezbędne dokumenty, tym samym uruchamiając proces przenosin. Innym sposobem (zdecydowanie wygodniejszym) jest zainicjowanie “przeprowadzki” online. Wówczas umowa zostanie dostarczona przez kuriera, a po podpisaniu przez Ciebie zwrócona do banku.

O czym pamiętać?

Przeniesienie rachunku nie jest jednoznaczne z zamknięciem dotychczasowego konta. Pamiętaj o tym jeśli nie chcesz dalej za nie płacić. Najczęściej zrezygnować trzeba  osobiście, udając się do placówki bankowej. Przeniesienie się nie uda jeśli rachunek posiada status blokady lub widnieje na nim zajęcie komornicze.

Wymagane dokumenty

Dokumentem, bez którego przeniesienie rachunku nie będzie możliwe, jest ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), którego banki będą wymagać. Zarówno ten, który opuszczasz (w celu weryfikacji Twojej osoby jako klienta) jak i ten nowy, który wybrałeś. Konieczne będzie również podpisanie pełnomocnictwa, na podstawie którego “nowy” bank może działać w twoim imieniu.

Warto czy nie warto – oto jest pytanie…

W artykule pojawiły się głównie argumenty „za”. Powinny być też „przeciw”, ale ich nie ma… Dlaczego? Otóż, Drogi Czytelniku, ja ich nie znalazłam. Jak zmieniać to TYLKO na lepsze. Dlatego  gdy już się zdecydujesz na zmianę banku, to koniecznie sprawdź ofertę kont osobistych w porównywarce rankomat  lub zobacz, jakie konto z moneyback (polecam szczególnie!!!) pasuje do Ciebie. Dzięki temu na pewno nie będziesz żałował a Twoje profesjonalne podejście do tematu może stać się również inspiracją dla Twoich znajomych aktualnie niezadowolonych ze swojego banku. Nie czekaj! Działaj!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments